VÝNIMOČNÉ VLASTNOSTI
PRODUKTOV Jeej DESIGN

Z AKÝCH MATERIÁLOV SÚ JeejDESIGN VYROBENÉ

Základným materiálom pre výrobu ponožiek je priadza, ktorá je vyrobená z textilných vlákien. Rozlišujeme prírodné a syntetické materiály, z ktorých každý sa vyznačuje charakteristickými vlastnosťami.

Prírodný materiál BAVLNA

Je hlavnou prírodnou textilnou surovinou, ktorá sa vyznačuje vhodnou pevnosťou, pružnosťou a dobrými tepelno – izolačnými vlastnosťami.

Prírodný materiál BIOBAVLNA

Sa pestuje ekologickým spôsobom a nepoužívajú sa chemické prípravky. Počas pestovania sú rastliny kontrolované a certifikované. Vďaka takému pestovaniu je biobavlna vhodná pre deti od narodenia, alergikov a ľudí s rôznymi kožnými problémami. A samozrejme pre všetkých, ktorí majú radi zdravé obliekanie.

Prírodný materiál VLNA MERINO

Jednotlivé vlákna tejto vlny sú veľmi tenké, ich hrúbka se meria v mikrometroch. Základným znakom vlny je jej hrejivosť, respektíve schopnosť zachytávať teplo. To je dané vďaka štruktúre vlneného vlákna, ktoré obsahuje veľké množstvo výstupkov a „vačkov,“ v ktorých se zachytáva teplo, ktoré produkuje nositeľ. Vytvára tak pocit tepla, ktorý je známy z klasických vlnených svetrov. Merino vlna je schopná absorbovať vlhkosť v miere až 30 % svojho objemu. Vlhkosť vo vlne sa ľahko zahreje, nedochádza tak k nepríjemnému, chladivému pocitu pri potení. Ďalším dôležitým faktorom je antibakteriálna schopnosť vlny. Je to dané opäť nepravidelnou štruktúrou vlákna. Baktérie, ktoré se tak ľahko množia na dokonale rovnom vlákne umelých materiálov, sú zrejme na vlnenom vlákne spomalené a nemajú tak dostatok živín z potu. Oblečenie z merino vlny tak nezapácha ani pri dlhodobejšom nosení.

Syntetický materiál POLYAMID (PA, PAD)

Vyznačuje sa vysokou pevnosťou a odolnosťou voči oderu.

Syntetický materiál LYCRA, ELASTAN alebo SPANDEX

Sú syntetické vlákna, známe svojou mimoriadnou elasticitou. Do ponožiek sa pridávajú len minimálne množstvá, nakoľko samotné prírodné materiály sú dostatočne pružné.

POLYPROPYLÉNOVÉ VLÁKNA SO STRIEBROM

Používa sa ako priama súčasť materiálu (polypropylén s aktívnymi biogénnymi ióntami striebra Ag+ implantovanými do jadra priadze. Použitie striebra je netoxické a zdravotne nezávadné.

AKÉ DODATOČNÉ VLASTNOSTI MAJÚ 
JeejDESIGN PONOŽKY

 

IÓNY STRIEBORNÉHO VLÁKNA

Striebro je známe ako antimikrobiálna látka účinná v boji s baktériami, plesňami a kvasinkami. Zároveň má dobrý vplyv na liečenie drobných škrabancov alebo odrenín a urýchľuje regeneráciu pokožky. Pôsobí aj proti akné, psoriáze, ekzémom a zápalom.

AKÉ KONŠTRUKČNÉ TECHNIKY SÚ APLIKOVANÉ NA VAŠICH JeejDESIGN PONOŽKÁCH

POHODLNÝ/KOMFORTNÝ LEM

Je tzv. Pique lem, ktorý rozkladá prítlak elastanu na väčšiu plochu, takže zabraňuje zhŕňaniu lemu a pritom nezviera nohu v oblasti nad členkom. 

RETIAZKOVÁ ŠPICA

Retiazkovaná špica zabezpečuje dokonalý komfort pri nosení a zabraňuje, aby spoj netlačil na prsty. Navyšše vyzerá na produkte skutočne luxusne a vytvára dokonalý luk na nohách. 

BIO Organická bavlna

Biobavlna sa pestuje ekologickým spôsobom a nepoužívajú sa chemické prípravky. Počas pestovania sú rastliny kontrolované a certifikované. Vďaka takému pestovaniu je biobavlna vhodná pre deti od narodenia, alergikov a ľudí s rôznymi kožnými problémami.

 

Siahnite na ponožky jeejdesign a prekráčajte dňom v bavlnke.

JEEJ DESIGN s.r.o.

Showroom & Atelier Jeej design
Grösslingová 51
811 09 Bratislava

Otváracie hodiny:

6.5.2024 Zatvorené

Pondelok: 16:00 - 19:00

Streda :     11:00 - 16:00

 

IČO: 51653630
IČ DPH: SK2120736024

KONTAKT

+421 918 520 534

jeejdesign@jeejdesign.sk

www.jeejdesign.sk

NEWSLETTER

Prihláste sa na odber nášho newslettra a nepremeškajte žiadne novinky a špeciálne akcie.

Vytvorené systémom Audience Toolkit.

Prázdny

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...